ПН-ЧТ 8:00 - 20:00, ПТ-НД вихідні
м. Житомир, Чуднівське шосе 1
 
Новини

Як правильно здавати аналізи

Щоб отримати достовірні результати, необхідно дотримуватися правил підготовки перед здачею аналізу.
Кожне дослідження передбачає дотримання певних рекомендацій із підготовки.

Рекомендації з підготовки до аналізів

Розглянемо найпоширеніші аналізи.
  1. Аналіз крові слід здавати натщесерце вранці. За 3 дні до дослідження необхідно не вживати протимікробні засоби, а також препарати, що впливають на систему гомеостазу, клітинний склад, наявність інфекційних збудників.
  2. Перед взяттям мазка з зеву не рекомендується полоскати ротоглотку антисептичними розчинами, за 3 дні до дослідження припинити прийом антимікотичних препаратів. Напередодні діагностики не можна лікувати зуби.
  3. Забір матеріалу зі статевих органів здійснюється після проведення особистої гігієни, однак напередодні необхідно уникнути процедур з антисептичними розчинами, наприклад, спринцювання. За добу слід утриматися від статевого акту, застосування вагінальних свічок або таблеток.
  4. Аналіз мокротиння проводиться через 3 дні після прийому антибактеріальних препаратів. За добу до діагностики рекомендується пити більше рідини, призначаються муколітичні засоби. Це дасть змогу зменшити в'язкість мокротиння, полегшити її виведення.
  5. Забір сечі проводиться після проведення гігієнічних процедур. За 3 дні до дослідження не приймаються антисептичні засоби. Напередодні не проводяться процедури з антибактеріальними розчинами, наприклад, промивання сечового міхура, а також забороняється встановлення уретрального катетера. Стосовно особливостей збору матеріалу розповість лікар напередодні дослідження. Залежно від передбачуваного захворювання призначається збір певної порції сечі, повторюється він упродовж доби або через деякий час.

Підготовка до інструментальної діагностики

До інструментальної діагностики відносять ультразвукове дослідження, комп'ютерна, магнітно-резонансна томографія, рентгенографія тощо

Що стосується інструментальної діагностики, вона також вимагає певної підготовки. Зараз найчастіше проводиться ультразвукове дослідження, комп'ютерна, магнітно-резонансна томографія, рентгенографія.
  • Перед рентгенологічним дослідженням слід зняти металеві предмети з зони, яка піддається рентгенівському випромінюванню.
  • Комп'ютерна, магнітно-резонансна томографія не проводиться за наявності кардіостимулятора, металоконструкцій у тілі. Металеві предмети здатні змінювати своє положення, травмуючи оточуючі тканини.
  • Перед дослідженням органів малого тазу та черевної порожнини потрібна попередня підготовка, яка включає очищення кишківника за допомогою клізми, прийому проносних засобів. За 2 дні до процедури забороняється вживати продукти, що посилюють газоутворення в кишківнику. Рекомендується прийом лікарських препаратів, які зменшують метеоризм.

Найчастіше людина стикається з проблемою постановки клізми перед дослідженням. Для отримання гарного результату процедура проводиться ввечері, вранці, але не менше, ніж за 4-5 годин до дослідження.

Перед початком постановки клізми необхідно підготувати медичну грушу з розчином (гіпертонічним, масляним), вазелін/крем. Процедура виконується на лівому боці зі зведеними до грудей колінами. Наконечник груші змащується кремом, акуратно вводиться в анальний отвір. Спочатку необхідно просуватися до крижів, потім уздовж хребетного стовпа.

Після того, як наконечник повністю введений до прямої кишки, вводиться розчин, наконечник видаляється. Протягом 5-10 хвилин слід утримувати розчин в кишці, після чого відвідати туалет.

Ефективність діагностичних досліджень залежить від якісної підготовки, тому не нехтуйте нею і виконуйте рекомендації лікарів.

Записатися на прийом